2020 03 11 baner

{nomultithumb}

 images/2019/07/24_500_Plus/
We wtorek, 23 lipca br. kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie Dorota Maślana, oficjalnie wręczyła mieszkance Nowogardu decyzję o przyznaniu świadczenia wychowawczego „500 +”. Ten symboliczny gest ma na celu przypomnienie, że od 1 lipca br. zmieniły się – na korzyść dla uprawnionych- zasady przyznawania tego świadczenia wychowawczego. W Gminie Nowogard świadczenie otrzymało już blisko dwa tysiące dzieci. Jak przyznała mieszkanka Nowogardu, uprawniona do świadczenia na czwórkę swoich dzieci, pieniądze te bardzo się przydają: - Dzięki nim dzieci mogą jeździć na wycieczki, mogę im kupić potrzebne przybory szkolne – mówiła pani Agnieszka.
Dzięki wsparciu OPS i zainteresowaniu jakie kierownik Dorota Maślana okazuje będącym w trudnej sytuacji, dzieci mogą liczyć na realną pomoc finansową.
- Zachęcamy wszystkie osoby uprawnione do składania wniosku o to świadczenie, które obecnie przyznawane jest na każde dziecko bez kryterium dochodowego - powiedziała Dorota Maślana.


Wizytę mieszkance Nowogardu złożył także burmistrz Robert Czapla, który propaguje wszelkie działania mające na celu wsparcie udzielane dzieciom i młodzieży z terenu gminy.

Przypominamy, że w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowogardzie od 1 sierpnia br. wnioski o świadczenie wychowawcze 500 plus, można składać drogą tradycyjną (papierową) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30 (pok. nr 12). (BS, fot. BS)

Więcej na temat Programu 500 plus na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej: http://ops.nowogard.pl/swiadczenia/program-500