Rata za alkohol do 30 września 2019r.

UWAGA ! PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2019 r. III raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

 images/2019/04/18_ZS_Linia/
W ramach Kontraktu Samorządowego skupiającego Gminy oraz Powiat Goleniowski, z liderem tego kontraktu - Gminą Nowogard, zakończono kolejny już etap kontraktu. W ramach zadania: “Doradztwo edukacyjno - zawodowe dla uczniów”, powstała nowoczesna linia diagnostyczna w szkolnych warsztatach mechaniki samochodowej Zespołu Szkół im. Staszica w Nowogardzie.
We wtorek, 16 kwietnia br. w budynku warsztatu przy ul. Poniatowskiego w Nowogardzie burmistrz Robert Czapla uczestniczył w oficjalnym oddaniu do użytku linii diagnostycznej, z której będą korzystać uczniowie w zawodzie mechanik. W odbiorze wzięli udział między innymi również Starosta Powiatu Tomasz Stanisławski i dyrektor szkoły Jarosław Chudyk.

Linia , której całkowita wartość to ponad 220 tysięcy złotych, jest w pełni wyposażona i niczym nie odbiega od tych istniejących na stacjach diagnostycznych. W ramach zajęć szkolnych przyuczających do zawodu mechanik samochodowy, można na niej badać samochody również z napędem 4x4. Całość urządzeń można obsługiwać także za pomocą smartfona. Warsztat w ZS im. Staszica przeszedł też kompleksową termomodernizację. W obiekcie wymieniono bramy oraz pomalowano elewację.

W czerwcu br. planowane jest też zakończenie, rozpoczętego w ubiegłym roku, największego od niemal 40 lat remontu szkoły (koszt inwestycji to ponad 6 mln złotych). W budynku obecnie trwają intensywne prace remontowe, część korytarzy, sal i łazienek jest już wyremontowana. Nowe oblicze zyskała też odmalowana sala gimnastyczna, w której m.in. zmieniono na automatyczny sposób uchylania i zamykania okien oraz dostosowano do potrzeb obiektu sportowego oświetlenie. (BS, fot. BS)