Kolejne umowy na wymianę "kopciuchów" podpisane

Burmistrz Nowogardu Robert Czapla podpisał kolejne umowy na dofinansowanie przez gminę wymiany starych pieców na nowoczesne, proekologiczne źródła ogrzewania. Tym razem zdecydowało się na to dwanaście rodzin mieszkających na terenie gminy, a skorzystać będą mogły one z dopłat w wysokość do 50% poniesionych kosztów. Jak można było usłyszeć, stare "kopciuchy" wymienione zostaną przede wszystkim na piece na gaz oraz pellet.

R. Czapla podczas podpisywania umów podkreślał, że bardzo cieszy go to, że beneficjenci programu "Zdrowe powietrze w Nowogardzie" nie tylko sami sobie ułatwiają życie, ale także dbają o otoczenie. Dodał, że są oni także dla innych mieszkańców gminy dobrym przykładem na to, że program wciąż działa i należy z niego korzystać. Zapewnił, że środków na jego realizację nie zabraknie.

O dotację nadal starać się mogą osoby fizyczne i prawne będące właścicielami, współwłaścicielami domów jednorodzinnych, wielorodzinnych lub lokali mieszkalnych oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Dofinansowaniu podlega zakup kotła gazowego na olej opałowy, kotła na biomasę lub paliwo stałe, co najmniej 5 klasy lub pieca zasilanego prądem elektrycznym. Dofinansowanie można będzie uzyskać również na elementy związane z nowym systemem ogrzewania. Więcej informacji na ten temat szukać należy w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (Justyna Wiącek, tel. 91 39 26 238).

Paweł Botarski