W Nowogardzie przybędzie mieszkań komunalnych
Wyraźnie skróci się w niedalekiej przyszłości lista osób oczekujących na mieszkanie komunalne w Nowogardzie. Dzisiaj podpisana została przez burmistrza Roberta Czaplę umowa na wybudowanie przy ul. Cmentarnej nowego bloku, w którym do dyspozycji przyszłych lokatorów będą 24 lokale o różnym metrażu. Wszystkich potrzeb mieszkaniowych nowogardzian to nie zaspokoi, ale sytuacja po zakończeniu prac będzie znacznie lepsza, bo na wymarzone, komunalne "M" oczekuje obecnie 50 - 60 osób.

Nowy blok z tanimi mieszkaniami czynszowymi ma być gotowy za rok. Inwestycja zrealizowana zostanie kosztem około 6,5 mln zł, a podczas podpisywania umowy ne jej realizację obecni byli także radni miejscy Krzysztof Bociarski, Marcin Wolny, Jolanta Bednarek, Jacek Jankowski i Paweł Lembas oraz radni powiatowi Lewicy: Aneta Wysoszyńska i Kazimierz Lembas.

Burmistrz Robert Czapla powiedział, że dotrzymuje w ten sposób danego wyborcom słowa, realizując w każdej kadencji jeden budynek komunalny. Dodał, że na gminnych terenach przy ul. Cmentarnej jest jeszcze miejsce na dwa kolejne.

Paweł Botarski