30 kwietnia 2012r. o godz. 10 w nowo wyremontowanej sali ślubów USC, odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli, zastępcy Burmistrza Nowogardu Damiana Simińskiego, Burmistrza Heide Ulfa Stechera oraz Przewodniczącego Stowarzyszenia Naugarder Kreis z Berlina Pana Hansa Jürgena Prillwitza.

Wizyta delegacji z Heide i Berlina

Uczestnikami konferencji byli goście z Niemiec - przedstawiciele miasta Heide, stowarzyszenia Naugarder Kreis z Berlina.

W trakcie spotkania na ręce Burmistrza Roberta Czapli, Burmistrz Ulf Stecher przekazał książki od swoich radnych z Heide. Następnie w imieniu wszystkich radnych Burmistrz Nowogardu przekazał książki na ręce Burmistrza Heide. Książki w języku polskim, były wybrane i przekazane przez naszych radnych dla Biblioteki w Heide. W czasie konferencji została przypomniana historia długoletniej współpracy pomiędzy Nowogardem a Heide oraz krótka ale owocna współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem z ulicy Nowogardzkiej w Berlinie.

Następnie goście z Niemiec wraz z przedstawicielami urzędu udali się na zwiedzanie Zakładu Karnego oraz Szpitala w Nowogardzie. W trakcie zwiedzania goście z Niemiec jak i gospodarze przekazali sobie okolicznościowe pamiątki. Dyrektor Zakładu Karnego płk. Jerzy Dudzik przekazał obrazy namalowane własnoręcznie przez jednego z więźniów. Natomiast goście z Niemiec w trakcie zwiedzania szpitala przekazali na oddział dziecięcy zabawki dla naszych najmłodszych pacjentów.