Oczyszczanie organizmu
     13 marca w Nowogardzkiej Bibliotece odbyło się spotkanie z cyklu „Klubu Zdrowia w Bibliotece zorganizowane we współpracy z Samorządową Fundacją Opieki Medycznej „Zdrowie”. Tym razem gościliśmy Panią Lidię Szłowieniec – technologa żywności z Wrocławia.

    Liczna publiczność, która przybyła na spotkanie powitała Panią Lidię gorącymi brawami sprawiając jej tym wielką przyjemność. Prelegentka, po krótkim przywitaniu się z gośćmi, zaczęła swój wykład na temat oczyszczania organizmu.

    Pierwszym punktem wykładu były przyczyny zanieczyszczenia naszych narządów wewnętrznych i ich najczęstsze skutki czyli choroby cywilizacyjne (choroby serca, nowotwory, cukrzyca, otyłość, osteoporoza, depresja). Pani Lidia dokładnie przedstawiła funkcjonowanie naszych organizmów oraz skąd biorą się nasze problemy ze zdrowiem i złe samopoczucie. Starała się uświadomić  jak ważna w naszym życiu jest dieta i nasz tryb życia. Stres, szybkie tempo życia, „śmieciowe jedzenie”, leki, które przyjmujemy – wszystko sprawia, że czujemy się coraz bardziej zmęczeni, nerwowi i osłabieni.

 

    W następnej części spotkania zostały przedstawione alternatywne sposoby na oczyszczanie organizmu – diety warzywno – owocowe, jaglano – owocowe i wodne (w międzyczasie publiczność miała okazję przeglądać pozycje książkowe dotyczące diet oczyszczających – wszystkie pozycje zostaną zakupione i będą w niedługim czasie dostępne w naszej bibliotece). Jednak najlepszym sposobem na sukcesywne oczyszczanie organizmu jest picie co najmniej 2 litrów wody dziennie, a codziennie rano – szklanka wody z cytryną na oczyszczenie
i prawidłową pracę jelit.

    Ostatnim etapem prelekcji były efekty uzyskane przez pacjentów po zastosowaniu diet oczyszczających. Różnice w samopoczuciu, o których wypowiadali się pacjenci były niesamowite. Każdemu z nich ustąpił wcześniej dolegający ból, posiadali więcej energii
i pozytywniej podchodzili do życia. Wszystko za sprawą stosownego odżywiania się, które sprawiło, że wszystkie toksyny z organizmu uległy zniszczeniu i wydaleniu.

    Publiczność z uwagą wysłuchała prelekcji zdrowotnej ponownie kwitując ją brawami dla Pani Lidii Szłowieniec. Po zakończeniu padło jeszcze wiele pytań o składniki diet i szczegóły jej stosowania. Nasz gość cyklu zasiał ziarenko zdrowego trybu życia wśród ludzi z czego niezmiernie się cieszymy!
 

    Pani Lidia wykazała się niesamowitym profesjonalizmem i wspaniałym podejściem do ludzi. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zagości w naszych progach. Tak duże zainteresowanie
i zaangażowanie motywuje nas i daje sygnał, że takie spotkania są potrzebne.

Zachęcamy do dalszego uczestnictwa w spotkaniach w ramach
„Klubu Zdrowia w Bibliotece” oraz do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

Prezes Samorządowej Fundacji Opieki Medycznej „Zdrowie”
Marta Pińkowska