logo

Stowarzyszenie Kobiet z problemami onkologicznymi
„Lila-Róż" w Nowogardzie

 

 

wigilia lila-roz04W czwartek, 12.12.2013 roku o godz. 17.00, w nowej siedzibie Stowarzyszenia „Lila-Róż" przy ul. Wojska Polskiego 7 (teren szpitala), odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli m.in.:
Robert Czapla – burmistrz Nowogardu, Antoni Bielida – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie, Kazimierz Lembas – dyrektor nowogardzkiego szpitala oraz ks. Grzegorz Legutko – proboszcz parafii pw. WNMP w Nowogardzie, który na początku wieczerzy wigilijnej dokonał poświęcenia nowej siedziby Stowarzyszenia.

Nie mogło również zabraknąć, przy wspólnym dzieleniu się opłatkiem życzeń – najważniejsze dotyczyły zdrowia, aby wszyscy w niezmienionym składzie, mogli się spotkać w roku przyszłym. Wszystkie panie z "Lila-Róż" otrzymały od burmistrza Nowogardu - jako prezent -  kalendarze ścienne na rok 2014, które wydał Urząd Miejski w Nowogardzie.

2013/12/16_wigilia_lila-roz/wigilia

Celem stowarzyszenia jest wspieranie kobiet z problemami onkologicznymi, prowadzenie rehabilitacji fizycznej i psychicznej, ułatwienie powrotu do aktywnego życia, włączanie się do akcji na rzecz wczesnego wykrywania i leczenia chorób onkologicznych, współpraca z władzami i wiele innych.

kontakt

Foto i tekst: Piotr Suchy