2020 03 11 baner

Nowogard w końcu doczekał się centrum sportu z prawdziwego zdarzenia, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wieku i płci.

fira3W sobotę, 30 listopada br., o godz. 17.00 burmistrz Nowogardu uczestniczył w otwarciu nowego Centrum Sportów - Fitness Klubu "FIRA", w czasie którego, w imieniu Władz Samorządowych, życzył przyszłych sukcesów oraz przekazał na pamiątkę tego wydarzenia prezent - oprawione i powiększone zdjęcie  autorstwa Michała Kufty z pokazu kulturystyki w wykonaniu FIRA TEAM, który odbył się w czasie nowogardzkiej Majówki 2013. Prezent ten jest zachętą dla innych, którzy będą korzystać z Centrum Sportów, że wytrwałość i ciężka praca przynoszą efekty.
Na otwarciu nie mogło zabraknąć nowogardzianki Ewy Durskiej - dwukrotnej mistrzyni paraolimpijskiej z Sydney (2000r.) i Londynu (2012r.), a także dwukrotnej mistrzyni świata z Birmingham (1998r.) i Christchurch (2011r.), a także Piotra Bagińskiego - utytułowanego polskiego zawodnika brazylijskiego jiu-jitsu (BJJ), wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski oraz zagranicznych turniejów, posiadacza czarnego pasa w BJJ oraz judo. Na otwarcie Centrum przybył również Maciej "Irokez" Jewtuszko - polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi lekkiej, pierwszy i aktualny międzynarodowy mistrz KSW w wadze lekkiej.

W ramach inauguracji Centrum Sportów, każdy chętny – a takich nie zabrakło - miał możliwość uczestnictwa w darmowym treningu bokserskim. Centrum Sportów oddaje do dyspozycji dużą siłownię, wyposażoną w profesjonalny sprzęt siłowy i cardio, nowe maszyny, pełne zaplecze w postaci osobnych szatni i natrysków, a poza tym całkiem osobną salę fitness, na której odbywać się będą zajęcia różnego rodzaju, prowadzone przez instruktorów. Planowane są zajęcia zarówno dzieci oraz młodzieży, jak i dla dorosłych.
Co oferuje Fira?
Siłownię ze strefą cardio, Yoga, BJJ, Boks, Fitness, Pilates, Aerobic, Body Shape, Zumba – to wszystko czeka na dorosłych. A dla dzieci? Dzieci również mają w czym wybierać: BJJ, Boks, Yoga, gimnastyka dla dzieci z nadwagą. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych prowadzone będą konsultacje dietetyczne. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów.
Kadra (boks i BJJ):
Trenerami od boksu będą Piotr Ławiński i Oleg Sidorov z klubu Spartakus Szczecin, brazylijskiego jiu - jitsu trenerem będzie Bartosz Węgielnik z teamu Berserker's Team Stargard Szczeciński, zaś Piotr "Bagi" Bagiński będzie czuwał nad rozwojem nowogardzkiej sekcji BJJ.

2013_12_02_centrum_sportow

Pozostałe zdjęcia z dnia otwarcia dostępne są pod linkiem.

zdjęcia i tekst: Piotr Suchy