Rata za alkohol do 31 stycznia 2020r.

UWAGA ! PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH
Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z art.11 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. z 2018r. oz.2277), przedsiębiorca prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w roku poprzednim , jest zobowiązany do złożenia do dnia 31 stycznia 2020r pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w każdym punkcie sprzedaży.
Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2020 r. I raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

Serdecznie zapraszamy uczestników "Szkoły Cukrzycy" oraz wszystkie osoby pragnące przybliżyć sobie zagadnienia związane z cukrzycą w czwartek 20 grudnia 2011r. na godz. 16:00 do Centrum Edukacji i Przedsiębiorczości „PROFIT” Szczecińskiej Fundacji Talent – Promocja – Postęp w Nowogardzie przy ul. Wojska Polskiego 3, sala 107 na drugi wykład w Nowogardzkiej „Szkole Cukrzycy”. Tematem wykładu będą zagadnienia:

  • Jak żyć z cukrzycą? Spojrzenie psychologa.
  • Samokontrola - cele i zasady. Rola wysiłku fizycznego.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i będą trwały do czerwca 2013r. Czas trwania wykładu wynosi średnio około 1,5godz. Uczestnikiem szkoły w dowolnym czasie jej trwania może zostać osoba chora z cukrzycą, członek jej rodziny jak również każda osoba, która uzna, że może przydać się jej widza o tej chorobie. Zajęcia dla wszystkich uczestników są bezpłatne. Aktualne informacje są zamieszczane na stronie internetowej www.cukrzycanowogard.lh.pl . Można również uzyskać dodatkowe informacje w każdy poniedziałek od godz. 15:00 do 16:00 w siedzibie PSD Koła Nowogard ul. Wojska Polskiego 7 (budynek laboratorium na terenie szpitala) lub telefonicznie pod nr: 500 553 190; 660 238 483; 606 457 102 oraz za pośrednictwem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Eugeniusz Tworek
Prezes PSD
Koła Nowogard