uchwala glosowanieW związku z napływającymi do Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli pytaniami mieszkańców, odnośnie wyniku głosowania za przeniesieniem (zdjęciem) pieniędzy z elektromobilności, czyli stacji do bezpłatnego ładowania samochodów bezspalinowych oraz ławek z panelami słonecznymi informujemy, że za przeniesieniem pieniędzy głosowało 9 radnych: Marcin Nieradka, Stanisław Wiśniewski, Dariusz Olejnik, Andrzej Kania, Michał Krata, Michał Wiatr, Adam Czernikiewicz, Zbigniew Ceranka, Jowita Pawlak (w załączeniu publikujemy protokół z wynikami głosowania).
Przeciwnego zdania byli: Jacek Rafiński, Marcin Wolny, Anna Wiąz, Wojciech Włodarczyk, Jacek Jankowski, Paweł Lembas, Jacek Wierny, Jerzy Kubicki. Od głosu wstrzymał się Stanisław Saniuk. W sumie, za zdjęciem pieniędzy z elektromobilności głosowało 9 radnych. W sumie, za zdjęciem pieniędzy z elektromobilności głosowało 9 radnych - radni z PiS i Nowa. Wniosek o zdjęcie pieniędzy z elektromobilności złożył Michał Krata a poparła Jowita Pawlak.

Na FB radnego Michała Wiatra pojawił się post, w którym czytamy m.in, że „pomysłu burmistrza nie poparło 16 radnych...” (źródło: fb Michał Wiatr). To nieprawda. Ta liczba odzwierciedla wynik głosowania w innej sprawie. W publikowanym dla Państwa protokole głosowania, za zdjęciem pieniędzy z elektromobilności widać ilu radnych głosowało za, a ilu przeciw.

Prosimy nie podawać nieprawdziwych informacji, które mogą wprowadzać w błąd. Mieszkańców zachęcamy do śledzenia obrad sesji Rady Miejskiej. (link do materiału z sesji - https://www.youtube.com/watch?v=403OZPp5VDo)

/Beata Strzelecka