tablice pieceW trosce o zdrowie mieszkańców i czyste powietrze, Burmistrz Nowogardu Robert Czapla realizuje program "Zdrowe powietrze w Nowogardzie”, którego jest pomysłodawcą. To spełnienie wyborczej obietnicy burmistrza, który zapowiadał dbałość o czyste powietrze bez smogu i zanieczyszczeń.
Program, skierowany jest m.in. do właścicieli mieszkań i domów na uzyskanie dotacji do wymiany starego pieca węglowego. Biorący w nim udział mieszkańcy mogą otrzymać pieniądze w postaci dotacji na zakup nowego pieca. Dotacja wynosi 3 tysiące złotych dla domów i mieszkań oraz 5 tysięcy złotych dla budynków wielorodzinnych, posiadających wspólną kotłownię. W budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 75 tys. zł.
Program ,,Zdrowe powietrze w Nowogardzie” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Jak informuje przyjmująca wnioski Magdalena Bednarek z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (GKMiOS) do dnia dzisiejszego (5 sierpnia br.), wpłynęło już 29 wniosków o dofinansowanie do wymiany starego pieca węglowego - wszystkie opiewają na maksymalną kwotę jaką można uzyskać, tj. 3 tys. zł.

Podpisano 23 umowy, z czego czterech beneficjentów dokonało już wymiany pieca. Przypominamy zainteresowanym, że aby otrzymać pieniądze należy, po podpisanej umowie i dokonaniu wymiany pieca na nowy, dostarczyć do GKMiOŚ dokumenty potwierdzające zakup lub certyfikaty sprzętu.

Odpowiedzi na pytania w sprawie programu mogą Państwo znaleźć na stronie www.nowogard.pl w zakładce “Zdrowe Powietrze w Nowogardzie” lub w pani Magdaleny Bednarek z wydziału GKMiOS tel. 91 39 26 239, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. e/Beata Strzelecka