2020 03 11 baner

{nomultithumb}

Rata za alkohol do 31 maja 2020r.

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2020 r. II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.
W związku z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem zarażenia koronawirusem płatności prosimy dokonywać drogą on-line na podstawowe konto gminy Nowogard:
61 1240 3884 1111 0000 4209 2470

 images/2019/08/02_remont_skatepark/
Jak informowaliśmy Państwa, pod koniec czerwca br. burmistrz Robert Czapla podjął decyzję o kompleksowym remoncie urządzeń na nowogardzkim skateparku, który służy miłośnikom skoków i akrobacji na rolkach, deskach i BMX-ach już od 8 lat. Skatepark, to jedna z pierwszych inwestycji z myślą o rozwoju fizycznym i aktywności sportowej, o którą zadbał burmistrz w oparciu o oczekiwania młodych mieszkańców Nowogardu.
Miejsce, cieszy się od dawna ogromną popularnością i jest licznie odwiedzane przez młodzież.
W związku z intensywną eksploatacją oraz narażeniem na warunki atmosferyczne, niektóre z urządzeń przeszły już remont w 2016 roku – wówczas część płyt najazdowych została wymieniona na specjalny laminat wysokociśnieniowy.
Urządzenia takie jak: minirampa czy funbox oraz inne, które znajdują się na skateparku muszą być wykonane z najwyższej jakości tworzyw. Jak już informowaliśmy: latem ubiegłego roku, na polecenie burmistrza pracownicy ZBK naprawili i wzmocnili konstrukcje nośne poszczególnych urządzeń w trosce o użytkowników.


Aktualnie, wykonawca (wybrana w drodze przetargu firma Kuga), realizuje prace związane z wymianą na nowe, zużytych płyt antypoślizgowych oraz sklejki drewnianej na poszczególnych urządzeniach.
W piątek, 2 sierpnia br. ukończone zostały wymiany najmocniej eksploatowanych elementów tj. pyt najazdowych oraz konstrukcji, takich urządzeń jak: Bank ramp o wymiarach 623x835x120, Funbox z disaster boxem i poręczą o wymiarach 600x366x60 oraz Quarter pipe o wymiarach 275x366x100. Remont największego z urządzeń, tj. minirampy jest na ukończeniu.
Po zakończeniu wszystkich prac remontowych urządzenia będą miały nawierzchnię ze specjalnej sklejki wodoodpornej, obustronnie laminowanej, antypoślizgowej, spełniającej normy przeznaczone dla sprzętu rolkowego. W ramach prac wykonawca uzupełni też wszelkie zużycia elementów konstrukcyjnych w urządzeniach.
Finał prac (uwzględniając sprzyjające warunki pogodowe) wykonawca przewiduje za kilka dni. Zwolennicy akrobacji na skateparku mogą już wiec szykować się do jazdy. /Beata Strzelecka