2020 03 11 baner

 images/2019/07/25_Umowa/
W środę, 24 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie Burmistrz Robert Czapla gościł Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepę.
- Chciałbym podziękować Panie Marszałku za pozytywne rozpatrzenie wniosku, przyjazd do nas i dzisiejsze podpisanie umowy na przyznanie nam środków na infrastrukturę sportową. Dzięki temu dofinansowaniu nasi młodzi i starsi sportowcy będą mogli rozwijać swoje sportowe umiejętności - powiedział Burmistrz Robert Czapla.
W spotkaniu z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Jarosławem Rzepą uczestniczyli m.in. przedstawiciele lokalnych mediów, radni Rady Miejskiej Nowogardzie: Jerzy Kubicki i Jacek Jankowski oraz Skarbnik Gminy Marcin Marchewska.


Rzutnia do pchnięcia kulą to, obok bieżni poliuretanowej i skoczni do skoku w dal, jeden z elementów na którego budowę Gmina Nowogard otrzymała dofinansowanie od Marszałka w Konkursie na przyznanie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru woj. zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2019 roku.
- To bardzo dobra wiadomość dla Nowogardu: otrzymujemy kolejne środki z województwa na nasze inwestycje. Niedawno mieliśmy przyjemność gościć Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisława Wziątka, który przekazał naszej Ochotniczej Straży Pożarnej niemal milion złotych na zakup nowego wozu strażackiego. Następnie otrzymaliśmy środki na budowę kanalizacji deszczowej przy ulicach Warszawskiej, Kowalskiej i Zamkowej, gdzie po odwodnieniu terenu zielonego powstanie teren rekreacyjno - sportowy. Infrastruktura sportowa a zwłaszcza lekkoatletyczna jest dla Nowogardu szczególnie ważna, możemy się bowiem pochwalić Mistrzynią paraolimpijską specjalizująca się w pchnięciu kulą, Panią Ewą Durską, która jest naszą dumą - mówił burmistrz.

W ramach złożonego w maju br. projektu “Budowa bieżni poliuretanowej, skoczni do skoku w dla oraz rzutni do pchnięcia kulą przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie” ma powstać bieżnia poliuretanowa, trójtorowa o wymiarach 119 m x 3,95 m. Obok bieżni projektuje się zeskocznie do skoku w dal o wymiarach 8,0 x 3,0 m z rozbiegiem o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30,0 x 1,5 m. Gmina Nowogard otrzyma dofinansowanie w wysokości 18.500 zł (całość projektu to ok. 350 tys. złotych).

Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa dodał, że w puli województwa na rozwój małej infrastruktury sportowej jest 1,3 mln złotych. O pieniądze te starało się 81 samorządów, w tym Gmina Nowogard, co świadczy o aktywności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na rozwój infrastruktury sportowej dla mieszkańców. /Beata Strzelecka