W świetlicy wiejskiej w Lestkowie, w środowe popołudnie (17 kwietnia br.), urzędujący sołtysi z gminy Nowogard po raz ostatni spotkali się na zebraniu z burmistrzem Robertem Czaplą.

2019/04/17_Soltysi
Były podziękowania i gratulacje, które wszystkim obecnym złożył włodarz naszej gminy. Każdy z obecnych sołtysów otrzymał list gratulacyjny oraz drobne upominki.

- W imieniu samorządu gminy Nowogard, jak i w własnym, chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wam za dotychczasowy trud oraz współpracę wierząc, że będzie ona kontynuowana w latach kolejnych – zwrócił się do zebranych burmistrz Robert Czapla. - Niech ta codzienna służba będzie dla każdego z Was źródłem satysfakcji oraz osobistego spełnienia. Życzę powodzenia podczas zbliżających się wyborów na nową kadencję.

W imieniu konwentu sołtysów wszystkim sołtysom za współpracę podziękowała przewodnicząca Jolanta Bednarek (sołtys Strzelewa). Głos zabrał również sołtys Wyszomierza Andrzej Kania, który podziękował sołtysom oraz burmistrzowi za współprace dodając, że ja już nie będę startował w kolejnych wyborach na sołtysa. 12 lat mi wystarczy, niech młodzi się teraz wykażą.

Burmistrz Robert Czapla podziękował sołtysowi Wyszomierza za jego pracę i zaprosił go już dziś do uczestnictwa we wspólnym odbiorze nowej świetlicy w Wyszomierzu, której rozpoczęcie budowy jest planowane w najbliższym czasie.

Spotkanie zakończyły rozmowy sołtysów z burmistrzem oraz z obecnymi na sali kierownikami poszczególnych wydziałów.

W maju mieszkańcy sołectw będą wybierać sołtysów na nową, dłuższą kadencję 2019 – 2024. (ps)