2019/04/17_Akademia_Malucha
Przedszkolaki „sensoraki” z Integracyjnego Punktu Przedszkolnego „Akademia Malucha” wraz ze swoimi rodzicami oraz przedszkolankami przeżywały w środę (17 kwietnia br.) spotkanie wielkanocne, które odbywało się w pomieszczeniach Zboru KECh Górna Izba w Nowogardzie.

Pomieszczenie zborowe zostało przepięknie przyozdobione w wielkanocną dekoracją przez panie opiekunki, zaś stoły zastawione smacznymi daniami. Nie zabrakło gorących życzeń oraz tradycyjnego dzielenia jajkiem. Okolicznościowe życzenia świąteczne oraz modlitwę o błogosławienie pokarmów wzniósł również gospodarz miejsca prezbiter Cezary Komisarz- pastor Zboru.

- Życzę Wam spokojnych i radosnych świąt – mówiła do zgromadzonych Katarzyna Tyza, dyrektor „Akademii Malucha”.

Wśród zaproszonych gości był obecny burmistrz Robert Czapla, który obdarował dzieci oraz rodziców słodką niespodzianką od „zajączka wielkanocnego”. Następnie wziął udział w obradach jury, która wybierała najsmaczniejszą i najładniejszą babkę wielkanocną, którą upiekli sami rodzice przedszkolaków.

- Życzę wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych i cudownych dni – życzył na zakończenie wszystkim obecnym burmistrz Robert Czapla.

Na wieść, że burmistrz udaje się na spotkanie ze strajkującymi nauczycielami, dyrektor Katarzyna Tyza przekazała za jego pośrednictwem prezenty dla nich. To miły gest pokazujący solidarność i poparcie dla strajkujących nauczycieli. (ps)