Rata za alkohol do 30 września 2019r.

UWAGA ! PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2019 r. III raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

 images/2019/04/17_Egzaminy/
Od poniedziałku (15 kwietnia br.) odbywają się egzaminy ósmoklasistów. W całym kraju trwa również strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół i przedszkoli. Pomimo, iż w Gminie Nowogard akcja strajkowa również jest w toku, to w egzaminach gimnazjalnych wzięli udział wszyscy uczniowie (251), zaś do egzaminów ósmoklasistów przystąpiło 252 uczniów.

We wtorek, 16 kwietnia br. burmistrz Nowogardu Robert Czapla odwiedził nauczycieli w SP nr 2 w Nowogardzie przekazując im smaczne ciasto, herbatę i kawę. Następnego dnia (środa, 17 kwietnia) burmistrz z przygotowanymi przez dzieci z nowogardzkiej Akademii Malucha wielkanocnymi upominkami, odwiedził nauczycieli i pracowników Przedszkola nr 4.

Ten miły gest spotkał się z ciepłym przyjęciem strajkującego grona w obu placówkach. Nauczyciele dziękowali burmistrzowi za zrozumienie ich sytuacji podkreślając, że akcja strajkowa jest dla nich bardzo trudną koniecznością.
O ile przedszkolaki pozostające pod opieką dyrektor Przedszkola nr 4 Elżbiety Majchrzak, w mniejszej niż zwykle grupie wesoło się bawiły, kończąca ósma klasę młodzież przystępowała w te dni do ważnych egzaminów. Podczas wizyty w SP 2 burmistrz zawitał do sali, w której uczniowie klas ósmych szykowali się do egzaminu z matematyki.
- Życzę Wam znakomitych ocen ze wszystkich egzaminów a dziś, w ten słoneczny dzień przysłowiowego “połamania pióra” na matematyce – powiedział burmistrz do młodzieży.

Burmistrz Robert Czapla sporo czasu spędził też na rozmowach ze strajkującymi nauczycielami. Wyraził zrozumienie dla ich decyzji i podziękował, że pomimo strajku do egzaminów mogli bez przeszkód przystąpić wszyscy uczniowie.
- Według mnie, a mówię to też jako rodzic, nauczyciele zdali ten egzamin. Mimo waszego strajku nasi uczniowie bez żadnych przeszkód, spokojnie zdają egzaminy a przedszkolaki mają zapewnioną opiekę - mówił Burmistrz Robert Czapla.

Przypomnijmy, że trwającą od 8 kwietnia br. ogólnopolską akcję strajkową nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych domagających się m.in. podwyżki wynagrodzenia, pomimo oporu rządu popiera także wielu rodziców i uczniów.

Przy okazji wizyty w Przedszkolu nr 4 oceniono też prace, związane z dobiegającym końca, remontem sali dydaktycznej oraz łazienki dla maluchów, zaś w SP 2 kompleksowej termomodernizacji szkoły. (BS, fot. BS)

Materiał filmowy dostępny jest pod adresem: https://www.facebook.com/umnowogard/videos/2030404223921615/