Gmina Nowogard zaprasza inwestorów - Nowogard to miejsce, gdzie można z powodzeniem zainwestować kapitał i rozwijać swoją działalność.
Dysponujemy terenem objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej - w pełni uzbrojony obszar położony jest przy ważnej trasie komunikacyjnej Szczecin-Gdańsk (droga krajowa nr 6), w bliskiej odległości od przejść granicznych, portu lotniczego w Goleniowie oraz bazy promowej w Świnoujściu.
Dodatkowo, przedsiębiorcy liczyć mogą na zwolnienie z podatku od nieruchomości nawet na okres 10 lat. Urząd Miejski w Nowogardzie dodatkowo deklaruje profesjonalną pomoc w procedurach administracyjnych.
Z naszej oferty już skorzystały firmy takie jak: Press Glass (największy w Polsce producent szyb zespolonych, Graphic West (duński producent tekturowych opakowań leków i urządzeń medycznych) oraz Hjort Knudsen (duński wytwórca mebli tapicerowanych).
Burmistrz Nowogardu Robert Czapla - „W imieniu Gminy Nowogard serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do zainwestowania w Nowogardzie – gwarantuję Państwu pełną współpracę i pomoc we wszystkich aspektach prowadzenia działalności gospodarczej.